چهارشنبه جون 28 , 2017
image image image image image image

من و غولک و قالیچه‌ی پرنده/ فرهاد حسن‌زادهمن و غولک و قالیچه‌ی پرنده

(داستان كودك)

تصويرگر: الهام عطایی آذر

ناشر: نشرشهر

چاپ اول: 1395

قيمت: 4000 تومان

هیچ‌کس نمی‌دانست من یک غول دارم. غولی با قالیچه‌ی پرنده. هیچ‌کس نمی‌دانست قرار است من و غولکم سوار قالیچه بشویم و برویم آسمان گردی. آن روز صبج زود از رختخواب بیرون آمدم و یواشکی رفتم بالای پشت‌بام...

 

بشو و نشو/ نوشته فرهاد حسن‌زادهبشو و نشو (داستان كودك)

تصويرگر: عطيه مركزي

ناشر: چكه

چاپ اول: 1394

قيمت: 6000 تومان

بشو گربه‌اي است كه مي‌رود،‌ مي‌چرخد، بازي مي‌كند و شكمش سير مي‌شود. «نشو» گربه‌اي است كه نمي‌رود، نمي‌چرخد، بازي نمي‌كند و...  

این کتاب در انگلستان و به زبان انگلیسی توسط نشر Tiny Owl Publishing Ltd منتشر شده است.

مجموعه‌ی 8 جلدی «من+ جی‌جور+ شیمپالو» هشت داستان است در باره پسری به نام روزبه و یک موجود ترسناک و خواهرش. روزبه  برای خودش قانون‌هایی دارد. قانون‌هایی که خودش در اثر تجربه‌های شخصی کشف کرده. او به همراه جی‌جور که یک ربات بازیافتی است سعی می‌کند در این دنیایی که همه‌ی پدر و مادرها گرفتار کارهای خودشان هستند، گلیمش را از آب بیرون بکشد. البته اگر شیمپالو بگذارد. 

در جشنواره انتخاب کتاب لاک‌پشت پرنده امتیاز این کتاب 4 لاک‌پشت (از شش لاک‌پشت) است.

تصویرگر: مهدی شیری

چاپ اول: 1393

ناشر: نشر چکه

قیمت: 57000 ریال

پی‌تی‌کو... پی‌تی‌کو...

مجموعه 3 داستان کودک

تصویرگر: علی خدایی

ناشر: کانون پرورش فکری کودک و نوجوان

چاپ اول: 1391- 10000 نسخه

این کتاب دربرگیرنده سه داستان برای کودکان است. اولی پی‌تی‌کو پی‌تی‌کو داستان کره اسب سرکشی است که دوست ندارد توی قاب نقاشی زندانی باشد. دومی باد دوچرخه سوار است که داستان بادی است که دماغش باد دارد و باعث اذیت و آزار مردم می‌شود. سومی هم دو لقمه چرب و نرم نام دارد که ماجرای دو گوسفند است در خطر خورده شدن.

یادداشتی بر این کتاب را می‌توانید اینجا بخوانید.

یکی بود یکی نبود. کتابی بود که یک بار سه سال پیش چاپ شده بود و حالا دوباره چاپ شده است. این کتاب اسم درازی دارد. اسمش مثل شخصیتش که دست‌های درازی دارد با مزه است. یعنی «پری نازه دست درازه». داستان این کتاب اینجوری شروع می‌شود:

روزی که هوا توفانی شد و همه چیز به هم ریخت، پری‌نازه گیس درازه حس کرد دیگر پری‌نازه گیس درازه نیست. حس کرد تبدیل به یک جادوگر شده و می‌تواند دست‌هایش را دراز کند و هر چه را می‌خواهد از آن بالا بالاها بردارد. او جوجه‌کلاغ‌ها را از بالای درخت نجات می‌دهد و آنتن تلویزیون آقای قندی را درست می‌کند. و کارهای دیگر که می‌تواند با جادوی دست‌هایش انجام دهد.

 

گروه سنی

گشتن

language

دیدارها

امروز : 1091
دیروز :1487
هفته :4090
ماه :44405
مجموع :593988

افراد آنلاین :

3
Online

چهارشنبه, 07 تیر 1396 18:41

خرید اینترنتی کتاب‌ها

Anderson gold medal9 mlindgren

فرهاد حسن‌زاده از سوی شورای کتاب کودک نامزد ایران برای دو جایزه‌ی جهانی «هانس کریستین اندرسن» و «آسترید لیندگرن» سال ۲۰۱۸ شده است.